Zaproszenia

Zaproszenie - Mazowsze wraca do inwestycji

2017.02.27 14:20 , aktualizacja: 2017.02.27 15:06

Samorząd Województwa Mazowieckiego w latach 2017-2019 planuje przeznaczyć blisko 330 mln zł na modernizacje i rozbudowy dróg wojewódzkich oraz inwestycje w mazowieckich szpitalach i instytucjach kultury. Tylko w tym roku zostanie zrealizowanych blisko 60 projektów. Jutro Radni Województwa Mazowieckiego zadecydują o zmianach w budżecie województwa i Wieloletniej Prognozie Finansowej Województwa Mazowieckiego.

więcej o: Mazowsze wraca do inwestycji

Zaproszenie - 300 tys. zł na leczenie niepłodności metodą naprotechnologii

2017.02.13 11:15 , aktualizacja: 2017.02.13 11:24

Niepłodność jest narastającym problemem społecznym i zdrowotnym. Według danych Światowej Organizacji Zdrowia, u co czwartej pary w krajach rozwiniętych występują problemy z zajściem w ciążę. Niepłodność dotyczy zarówno mężczyzn (45 proc.), jak i kobiet (45 proc.). Przyczyn pozostałych 10 proc. przypadków nie można ustalić. Szacuje się, że niepłodność w Polsce dotyczy 15-20 proc. par, co przekłada się na około 1 mln związków. Jedynie około 20 proc. niepłodnych par szuka pomocy u lekarzy.

więcej o: 300 tys. zł na leczenie niepłodności metodą naprotechnologii

Zaproszenie - Ponad 140 km ścieżek rowerowych, ponad 2 tys. miejsc parkingowych dla samochodów i prawie 800 dla rowerów powstanie w Warszawie i podwarszawskich gminach

2017.02.10 13:05

Już wkrótce, dzięki wsparciu z UE, w podwarszawskich miejscowościach powstaną parkingi „Parkuj i Jedź” oraz sieć ścieżek rowerowych. To bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców. W sumie w Warszawie-Młociny, Żyrardowie, Pruszkowie, Kobyłce, Ząbkach, Markach, Wieliszewie, Wołominie i w Podkowie Leśnej powstanie ponad 2 tys. miejsc parkingowych oraz prawie 800 miejsc dla rowerów. Natomiast nowa infrastruktura rowerowa zostanie wybudowana w Warszawie, Grodzisku Mazowieckim, Markach, Błoniach, Izabelinie i Piastowie. Decyzją zarządu województwa mazowieckiego na realizację 15 projektów w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 do beneficjentów trafi ponad 189 mln zł.

więcej o: Ponad 140 km ścieżek rowerowych, ponad 2 tys. miejsc parkingowych dla samochodów i prawie 800 dla rowerów powstanie w Warszawie i podwarszawskich gminach

Zaproszenie - Ponad 5,3 mln zł dla 13 Ochotniczych Straży Pożarnych na Mazowszu

2017.01.27 12:30

W poniedziałek umowy na kwotę 5,3 mln zł dofinansowania w ramach RPO WM 2014-2020 z 13 Ochotniczymi Strażami Pożarnymi podpisze marszałek Adam Struzik. Dzięki środkom unijnym mazowieckie jednostki straży pożarnej otrzymają wsparcie na zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych lub innych pojazdów specjalistycznych. Ponadto zakupią sprzęt dla grup ratownictwa wysokościowego, wodnego, chemiczno-ekologicznego, grup poszukiwawczo-ratowniczych i realizujących zadania w zakresie ochrony przeciwpowodziowej.

więcej o: Ponad 5,3 mln zł dla 13 Ochotniczych Straży Pożarnych na Mazowszu

Zaproszenie - Oddziały Neurologii i Psychiatrii Szpitala Bródnowskiego już po modernizacji

2017.01.24 12:25 , aktualizacja: 2017.01.24 12:37

Zakończyła się długo oczekiwana modernizacja dwóch oddziałów Szpitala Bródnowskiego – Neurologii i Psychiatrii. Inwestycja kosztowała ponad 8 mln zł, a jej efektem są m.in. generalnie wyremontowane pomieszczenia, większa liczba łóżek, a także nowa instalacja elektryczna i sanitarna. Samorząd województwa przeznaczył na ten cel prawie 7 mln zł. Jutro w uroczystym otwarciu wezmą udział marszałek Adam Struzik, wicemarszałek Wiesław Raboszuk oraz członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc.

więcej o: Oddziały Neurologii i Psychiatrii Szpitala Bródnowskiego już po modernizacji

Zaproszenie - Trwają prace nad uchwałą antysmogową dla Mazowsza

2017.01.23 15:10

Podczas briefingu prasowego przedstawione zostaną informacje na temat prowadzonych prac nad uchwałą antysmogową dla Mazowsza. Omówione zostaną też przykłady działań ograniczających emisję zanieczyszczeń do powietrza podejmowanych przez samorządy dzięki środkom z funduszy unijnych oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

więcej o: Trwają prace nad uchwałą antysmogową dla Mazowsza

Zaproszenie - Rusza akcja "Koleja do kultury"

2017.01.20 14:45

Przystanek w teatrze, muzeum czy skansenie? Czemu nie! Rusza kolejna akcja Kolei Mazowieckich. Tym razem spółka będzie zachęcać do odwiedzania mazowieckich instytucji kultury. To dobra wiadomość dla pasażerów KM, którzy w ramach akcji „Koleją do Kultury” będą mogli skorzystać z atrakcyjnych zniżek na spektakle, wystawy czy wydarzenia kulturalne. W poniedziałek umowy w tej sprawie podpiszą prezes zarządu dyrektor generalny Kolei Mazowieckich Artur Radwan, członek zarządu Kolei Mazowieckich Dariusz Grajda oraz przedstawiciele 13 instytucji kultury. W spotkaniu wezmą udział marszałek Adam Struzik, przewodniczący rady nadzorczej Kolei Mazowieckich Waldemar Kuliński, członek zarządu województwa mazowieckiego Rafał Rajkowski.

więcej o: Rusza akcja "Koleja do kultury"

Zaproszenie - Kolejne parkingi "Parkuj i Jedź" na Mazowszu

2017.01.20 14:40

W sumie ponad 3,7 mln zł trafi decyzją zarządu województwa mazowieckiego do dwóch podwarszawskich gmin na budowę parkingów „Parkuj i Jedź” (P+R). Gmina Jaktorów otrzyma na ten cel 2,9 mln zł, natomiast gmina Radzymin ponad 800 tys. zł. Umowy o dofinansowanie podpiszą wicemarszałek Wiesław Raboszuk i członek zarządu Rafał Rajkowski oraz beneficjenci.

więcej o: Kolejne parkingi "Parkuj i Jedź" na Mazowszu

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.